20 Kasım 2017 Pazartesi

Kış lastiği araçlarda zorunlu mu ?

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı'ndan yazılı açıklamasında, özel araçlarda kış lastiği takma zorunluğu olmadığı ancak yolcu ve eşya taşımalarında kullanılan ticari araçlarda kış lastiği kullanma zorunluluğu olduğu bildirildi.

Yapılan açıklamada, kış lastiği zorunluğunun 9 Şubat 2017'de Resmi Gazete'de yayımlanan 687 nolu KHK ile Bakanlığa verildiği söyleyerek şunları söyledi


"1 Nisan 2017'de Resmi Gazetede yayımlanan, 'Kış Lastiği Kullanma Zorunluluğu İle İlgili Usul ve Esaslar Hakkında Tebliğ' ile Kanun maddesine bağlı olarak usul ve esaslar belirlenmiştir. Buna göre, 1 Aralık ile 1 Nisan tarihleri arasında yolcu ve eşya taşımalarında kullanılan araçların kış lastiği kullanma zorunluluğu olup yapılan düzenleme, hususi olarak tescil edilmiş taşıtların kış lastiği takmalarını kapsamamaktadır. Ayrıca, belirtilen tarih aralıklarında il sınırları içerisinde kış lastiği uygulanacağı tarih aralıkları ile ilgili duyurular ilgili Valiliklerce yapılacaktır. Ayrıca yük ve yolcu taşımacılığı yapan araçların dışında kalan hususi araçlar için kış lastiği zorunluluğu olmamasıyla birlikte, can, mal güvenliği ve güvenli seyahat için kış şartlarında tüm araçlarda kış lastiği kullanılmasını öneriyoruz."

http://www.ucuzkiralikoto.com/gunluk-oto-kiralama-istanbul
http://www.arabafilokiralama.com/en-uygun-arac
http://www.kiralikucuzoto.com/rent-a-car-vip
http://www.kiralikucuzaraba.com/kiralık-araba-havalimanı
http://www.otofilokiralama.com/sabiha-gokcen-rent-car
http://www.kiralamaoto.gen.tr/rentalcars
http://www.rentacaristanbul.biz/ucuz-araba-kiralama
http://www.kiralikotoaraba.com/ucuz-kiralık-araba-fiyatları
http://www.kartalotokiralama.com/hızlı-arac-kiralama
http://www.otoarabakiralama.org/kiralik-dizel-otomobil

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme